Yhteystiedot

Autotalo Ripatti

Kaakkoiskaari 20, 53500 Lappeenranta
puh. 010 762 1600

autotalo.ripatti@sok.fi

Myynti: Mazda, Peugeot, Nissan, Citroën, Suzuki, Isuzu, Subaru

Huolto: Mazda, Peugeot, Nissan, Citroën, Suzuki, Isuzu, Subaru, Saab, Chrysler, Dodge, Jeep

Automyynti
ma-pe klo 8-17
la 10-14
puh. 010 762 1610

Huoltopalvelu
ma-pe 8-17
puh. 010 762 1620

Pikahuolto 
ma-pe 8-16
puh. 010 762 1673

Vauriokorjaamo
puh. 010 762 1687

Varaosapalvelu
ma-pe 8-17
puh. 010 762 1630

Rengaspalvelu
puh. 010 762 1630


Autokatsastus
puh. 010 762 1620

> Varauskalenteriin

(Puhelut 010 -alkuisiin numeroihin 0,0835 €/puhelu + 0,1209 €/min)

Katso sijainti kartalta

 

Auto-Eekoo Imatra

Tuomaankuja 8, 55100 Imatra
puh. 010 762 1650

Huolto: Nissan, Peugeot, Mazda, Saab

Automyynti
arkisin ajanvarauksella
lauantaisin suljettu
puh. 0400 630 691
tai sähköpostilla jyrki.kaljunen@sok.fi

Huoltopalvelu
ma-pe 8-16.00
puh. 010 762 1670

Eekoo Rengaspalvelu
puh. 010 762 1630

(Puhelut 010 -alkuisiin numeroihin 0,0835 €/puhelu + 0,1209 €/min)

Katso sijainti kartalta

Auto-Eekoo Lappeenranta

Katsastajankatu 4, 53100 Lappeenranta (Huolto palvelee poikkeuksellisesti Autotalo Ripatilla, osoitteessa Kaakkoiskaari 20)
puh. 010 762 1680

Myynti: Kia, Mitsubishi 

Huolto: Kia, Mitsubishi 

Automyynti
ma-pe klo 9-17
la tavoitat meidät puhelimitse allaolevasta numerosta
puh. 010 762 1640

Huoltopalvelu
puh. 010 762 1685

(Huolto palvelee poikkeuksellisesti Autotalo Ripatilla, osoitteessa Kaakkoiskaari 20)

Varaosapalvelu
ma-pe 8-16
puh. 010 762 1685

(Huolto palvelee poikkeuksellisesti Autotalo Ripatilla, osoitteessa Kaakkoiskaari 20)

(Puhelut 010 -alkuisiin numeroihin 0,0835 €/puhelu + 0,1209 €/min)

Henkilöstö

Automyynti

Sami Nykänen
Myyntipäällikkö
puh: 050 528 2915
email: sami.nykanen@sok.fi

Jyrki Kaljunen
Automyyjä
puh: 0400 630691
email: jyrki.kaljunen@sok.fi

Automyynti Auto-Eekoolla toimii toistaiseksi ajanvarauksella. 

Lomalla. 

 

Rauno Kiviranta, puh: 0400 654 683

 

Huoltopalvelut

Ari Mattinen
Huoltopalvelut
puh: 010 762 1683
email: ari.mattinen@sok.fi

Hallinto

Mari Kansonen
Autosihteeri
puh: 010 762 1615
email: mari.kansonen@sok.fi

Satu Mäkelä
Autosihteeri
puh: 010 762 0065
email: satu.makela@sok.fi

Jari Muinonen
Markkinointisuunnittelija
puh: 010 762 0052
email: jari.muinonen@sok.fi

Johto

Juha Punkkinen
Autokaupan toimialajohtaja
puh: 050 471 3300
email: juha.punkkinen@sok.fi

Lasse Harvistola
Huoltojohtaja
puh: 050 475 6859
email: lasse.harvistola@sok.fi

Henkilöstö

Automyynti

Jukka Outinen
Nissan
puh: 050 596 5212
email: jukka.outinen@sok.fi

Esa Kaplas
Nissan
puh: 050 420 7894
email: esa.kaplas@sok.fi

Lomalla

Rauno Kiviranta
Peugeot, Citroën
puh: 0400 654 683
email: rauno.kiviranta@sok.fi

Jouni Kemppi
Mazda
puh: 050 370 6286
email: jouni.kemppi@sok.fi

Lomalla

Toni Räsänen
Subaru, Suzuki, Isuzu ja vaihtoautot
puh: 050 551 5162
email: toni.rasanen@sok.fi

Jari Seppä
Vaihtoautot
puh: 050 421 0305
email: jari.seppa@sok.fi

Lomalla

Mari Talonpoika
Citroën & Peugeot
puh: 050 527 3741
email: mari.talonpoika@sok.fi

Lomalla

Sami Nykänen
Myyntipäällikkö
puh: 050 528 2915
email: sami.nykanen@sok.fi

Jyrki Kaljunen
Automyyjä
puh: 0400 630691
email: jyrki.kaljunen@sok.fi

Automyynti Auto-Eekoolla toimii toistaiseksi ajanvarauksella. 

Lomalla. 

 

Rauno Kiviranta, puh: 0400 654 683

 

Varaosat, tarvikkeet ja lisävarusteet

Kai Pirinen
Varaosamyyjä
puh: 010 762 1632
email: kai.pirinen@sok.fi

Vuorotteluvapaalla 30.6.2020 asti.

Jari Miettinen
Varaosamyyjä
puh: 010 762 1666
email: jari.miettinen@sok.fi

Ilari Sallinen
Varaosapäällikkö
puh: 010 762 1679
email: ilari.sallinen@sok.fi

Pasi Markkanen
Varaosamyyjä
puh: 010 762 1633
email: Pasi Markkanen@sok.fi

Huoltopalvelut

Mika Kojo
Huoltoneuvoja | Nissan, Peugeot, Citroën, Suzuki, Isuzu, Dodge, Chrysler ja Jeep
puh: 010 762 1686
email: mika.kojo@sok.fi

Mikko Laari
Autokatsastus
puh: 010 762 1616
email: mikko.laari@sok.fi

Ari Myllys
Huoltoneuvoja | Mazda ja Subaru
puh: 010 762 1622
email: ari.myllys@sok.fi

Ari-Pekka Korhonen
Huoltopäällikkö
puh: 010 762 1687
email: ari-pekka.korhonen@sok.fi

Mika Suonio
Pikahuolto
puh: 010 762 1673
email:

Vauriokorjaamo

Ari-Pekka Korhonen
Huoltopäällikkö
puh: 010 762 1687
email: ari-pekka.korhonen@sok.fi

Hallinto

Mari Kansonen
Autosihteeri
puh: 010 762 1615
email: mari.kansonen@sok.fi

Satu Mäkelä
Autosihteeri
puh: 010 762 0065
email: satu.makela@sok.fi

Jari Muinonen
Markkinointisuunnittelija
puh: 010 762 0052
email: jari.muinonen@sok.fi

Johto

Juha Punkkinen
Autokaupan toimialajohtaja
puh: 050 471 3300
email: juha.punkkinen@sok.fi

Lasse Harvistola
Huoltojohtaja
puh: 050 475 6859
email: lasse.harvistola@sok.fi

Henkilöstö

Automyynti

Mikko Papunen
Automyyjä
puh: 043 824 5969
email: mikko.papunen@sok.fi

Lomalla

Eetu Partanen
Automyyjä
puh: 040 342 7112
email: eetu.partanen@sok.fi

Juha Mankki
Automyyjä
puh: 050 466 8416
email: juha.mankki@sok.fi

Poissa 31.5.2020 asti.

Sami Nykänen
Myyntipäällikkö
puh: 050 528 2915
email: sami.nykanen@sok.fi

Huoltopalvelut, varaosat, tarvikkeet ja lisävarusteet

Antti Jaala
Huoltopalvelut ja varaosat
puh: 010 762 1685
email: antti.jaala@sok.fi

Hallinto

Jonna Pitkänen
Myyntisihteeri
puh: 050 571 0547
email: jonna.pitkanen@sok.fi

Poissa 1.10.2020 asti.

Jari Muinonen
Markkinointisuunnittelija
puh: 010 762 0052
email: jari.muinonen@sok.fi

Johto

Juha Punkkinen
Autokaupan toimialajohtaja
puh: 050 471 3300
email: juha.punkkinen@sok.fi

Lasse Harvistola
Huoltojohtaja
puh: 050 475 6859
email: lasse.harvistola@sok.fi